Dlaczego warto?

Przejrzyste raporty z pozycjonowania i stały kontakt z opiekunem sprawiają, że jesteśmy spokojni o pozycję naszej witryny w sieci. Wiemy, że czuwają nad nią fachowcy. I o to chodzi.

Michał Ratajczak, Form-Plast S.A. i Spacebox.

Zastanawiacie się czy Wasza strona internetowa rzeczywiście jest przydatna? Czy ktoś w ogóle na nią trafia? Czasem macie wrażenie, że konkurencja pozyskuje nowych klientów z internetu, a Wy nie?

Posiadanie firmowej witryny to pierwszy krok do zaistnienia biznesu w sieci. Jednak drugi jest ważniejszy. To on warunkuje o tym, czy trafią do nas klienci. Pozycjonowanie, bo o nim mowa, to proces, na którego efekty trzeba zarezerwować sobie trochę czasu.

W naszej firmie wszystko zaczyna się od analizy strony www, która pozwala odpowiedzieć na ważne pytania. Można ją bezpłatnie zamówić online mówi Katarzyna Nowak, menedżer marki Domena.pl.

Czego dowiemy się z analizy?

  • Na której pozycji w wynikach wyszukiwania Google po konkretnych frazach widać daną witrynę?
  • Po jakich słowach kluczowych użytkownicy internetu szukają firm z naszej branży?
  • Czy nasza strona w ogóle jest zaindeksowana w wyszukiwarce Google?
  • Czy treści na niej są wartościowe, atrakcyjne dla Google?
  • Czy jest ich wystarczająco dużo i czy nie są zbyt nasycone nazwami produktów i usług, które mamy w swojej ofercie?
  • Czy budowa strony nie przeszkadza w osiąganiu zadowalających efektów?
  • Czy frazy o których marzymy, w ogóle da się jeszcze skutecznie wypozycjonować?

Od początku wiedzieliśmy jakie frazy nas interesują, ale to analiza specjalistów od pozycjonowania zadecydowała o ostatecznym wyborze. Co nas bardzo zaskoczyło, efekty przyszły bardzo szybko, choć nikt nam tego nie gwarantował. Najpierw koncentrowaliśmy się na frazach zawierających także naszą lokalizację, ale potem zaczęliśmy pozycjonowanie także na te ogólne. Dziś na większość z nich wyświetlamy się w pierwszej trójce, a nawet na pierwszej pozycji.

Joanna Humańska, Szpital Specjalista

Najczęściej jako frazy kluczowe wybiera się wyrazy pochodzące z oferty. Z prostej przyczyny – trzeba trafić w słowa, które poszukujący produktów czy usług z danej witryny wpisują w wyszukiwarkę. Trzeba wybrać takie, które najlepiej obrazują, co proponujemy klientom.

Niejedną witrynę oddaliśmy w ręce specjalistów z Domena.pl. Podpowiedzieli nam, na jakie frazy postawić. Spływające na skutek pozycjonowania zapytania i zamówienia wygenerowały większy ruch w interesie. W biznesie internetowym konkurencja jest ogromna, więc trzeba jeszcze bardziej starać się o klienta. Z Domena.pl nam się to udaje. Sprzedaż wzrosła. Współpracujemy już dziesięć lat. W międzyczasie, posiłkując się ekspertami z Domena.pl, wprowadziliśmy na rynek internetowy także naszą nową, własną markę.

Michał Ratajczak, Form-Plast S.A. i Spacebox.

Jak to się odbywa?

Najpierw trzeba wyrazić zgodę na przygotowanie wyżej wspomnianej analizy strony www poprzez formularz kontaktowy lub kontakt z naszym pracownikiem. Wówczas eksperci z Domena.pl przyjrzą się danej witrynie. Zgromadzą odpowiedzi na przytoczone powyżej pytania i wyślą analizę Klientowi. Skontaktują się z nim, by wspólnie przeanalizować sytuację jego strony www. Zaproponują rozwiązanie optymalne dla konkretnej witryny – dobierane zawsze stosownie do budżetu zarezerwowanego na ten cel.

Ile trzeba czekać na efekty?

Czasem rezultaty pozycjonowania widać szybko, ale to kwestia indywidualna dla każdej witryny i nie da się z góry przewidzieć, jaki czas będzie potrzebny w przypadku konkretnej strony www. Jest to uzależnione m.in. od trudności fraz i ich konkurencyjności.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, proponujemy optymalny okres na zdobycie i ugruntowanie wysokich pozycji, czyli 18 miesięcy. W tym czasie nasi opiekunowie czuwają nad tym, by Klient był na bieżąco z postępami – ma on m.in. stały dostęp do raportów online. Nasi pracownicy przeprowadzają go przez cały proces. Na każdym etapie współpracy wspierając swoją wiedzą i fachowymi radami – na przykład dotyczącymi treści. W pakiecie z pozycjonowaniem oferujemy też założenie firmowego Facebooka oraz prowadzenie kampanii AdWords i AdKontekst – tłumaczy Katarzyna Nowak, menedżer marki Domena.pl

 

Ile to kosztuje?

 

Zamów niezobowiązującą, bezpłatną wycenę pozycjonowania, przygotowaną na podstawie analizy Twojej witryny internetowej.
Wypełnij formularz

Zamów bezpłatną wycenę

Zamów bezpłatną wycenę